Deratyzacja Warszawa

Obecność gryzoni w  domu, biurze, bloku mieszkalnym czy innym budynku jest bardzo niepożądana, a może być nawet bardzo szkodliwa dla osób mieszkających czy pracujących w danym miejscu. Usługa deratyzacji zapewnia całkowite pozbycie się problemu oraz zabezpieczenie pomieszczeń przed ewentualnym powrotem nieproszonych gości. Istnieją różne sposoby na zwalczanie szczurów, myszy i pozostałych gryzoni.

 

Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z naszą ofertą deratyzacji. Warszawa jest naszą siedzibą, a przy okazji stanowi główny obszar naszej działalności. Zachęcamy do kontaktu z przedstawicielem naszej firmy.

 

Kontakt

Dlaczego zwalczanie gryzoni jest tak istotne?

Już sam fakt obecności myszy czy szczurów w domu (lub miejscu pracy) jest zjawiskiem niezbyt przyjemnym, jednak nie o same odczucia estetyczne tutaj chodzi. Gryzonie przyczyniają się do niszczenia elementów wykończenia pomieszczeń, w których przebywają. Jeżeli proces trwa odpowiednio długo, może to prowadzić do konieczności wykonania remontu po usunięciu szkodników. To jednak jeszcze nie wszystkie zagrożenia związane z niepożądaną obecnością szczurów w budynkach.

Gryzonie mogą przenosić choroby, które zagrażają bezpośrednio zdrowiu osób znajdujących się w ich pobliżu. Wykrycie obecności szkodników w domu czy biurze musi wiązać się z natychmiastową reakcją. Deratyzacja, czyli zwalczanie szczurów, wykonywana jest w pełni profesjonalnie i stanowi jedyną skuteczną broń w walce z tymi gryzoniami.

Usługa deratyzacji

Sam proces może wyglądać odmiennie w zależności od wyboru sposobu pozbycia się szczurów z przestrzeni, w której przebywają ludzie. W Cleanpest mamy dostęp do wszystkich najskuteczniejszych środków i urządzeń pomagających pozbyć się problemu. Wykorzystujemy w szczególności:

 • granulaty,
 • pasty,
 • kostki,
 • specjalny pył,
 • pułapki, tzw. chwytacze żywołowne.

Wszystkie wymienione sposoby, z wyłączeniem pułapki, mają za zadanie zatruć zwierzę i zwalczyć pojawiający się nieprzyjemny zapach. Następnie pozostałości są usuwane, a wszystkie pomieszczenia dokładnie czyszczone i sprawdzane pod kątem skuteczności zastosowanej metody.

W przypadku zwalczania szczurów z wykorzystaniem wspomnianych chwytaczy żywołownych (nazywanych również żywołapkami), gryzonie są zamykane automatycznie w niewielkich klatkach, a następnie odbierane przez firmę wykonującą deratyzację. 

Obydwie metody są tak samo skuteczne, a wybór konkretnej z nich zależy od wymagań Klienta, a także konkretnych uwarunkowań związanych z danym miejscem. Zajmując się deratyzacją w Warszawie od lat, posiadamy spore doświadczenie i potrafimy doradzić, a następnie wdrożyć najlepszy sposób pozbycia się gryzoni w danej sytuacji. Jesteśmy również otwarci na sugestie naszych Klientów.

W jakich miejscach mogą pojawić się gryzonie?

Jeżeli chodzi o usługę deratyzacji (zwalczania szczurów), korzystają z niej zarówno firmy, jak i prywatni właściciele domów, mieszkań czy posesji. Gdzie w szczególności mogą zalęgnąć się gryzonie i kiedy mogą stanowić największy problem?

 • Piwnica w domu, bloku lub kamienicy – jest to miejsce, do którego stosunkowo rzadko się zagląda, a warunki sprzyjają pojawianiu się niechcianych gryzoni.
 • Lokal mieszkalny – w przypadku takich miejsc jest to mniej spotykany problem, jednak nadal istnieje. Najczęściej oczywiście zdarza się to w domach jednorodzinnych, jednak osiedla bloków nie są całkowicie wolne od problemu i zwalczanie szczurów może okazać się tam koniecznością.
 • Biuro – gryzonie w miejscu pracy należy natychmiastowo zneutralizować, żeby pozwolić swoim pracownikom na wykonywanie obowiązków w prawidłowych warunkach. Jeżeli biuro jest regularnie i dokładnie sprzątane, istnieje niewielkie prawdopodobieństwo pojawienia się niechcianych gości i konieczności deratyzacji.
 • Magazyn, powierzchnie przemysłowe – takie miejsca również sprzyjają pojawianiu się gryzoni. Są to zazwyczaj duże przestrzenie, często posiadające nieoświetlone zakamarki, w których gryzonie mogą się skutecznie ukryć. Zwalczanie gryzoni dotyczy bardzo często właśnie pomieszczeń o charakterze przemysłowym. 
 • Lokal usługowy – przyjmowanie klientów lub gości w lokalu, w którym występuje problem z gryzoniami, może skończyć się nie tylko nieprzyjemną atmosferą, ale i kłopotami prawnymi. W przypadku jakichkolwiek podejrzeń warto skontaktować się z profesjonalną firmą i jak najszybciej pokonać zagrożenie.

Zwalczanie szczurów w Warszawie dotyczy wielu typów budynków i lokalizacji, a skuteczne i sprawne działanie jest niezbędne w przypadku wszystkich wymienionych przykładów.

Dlaczego warto wybrać nasze usługi?

Jeżeli tylko zauważysz, że w Twoim domu, miejscu pracy lub lokalu zalęgły się szczury, lub masz jedynie takie podejrzenie, skontaktuj się natychmiast z profesjonalną firmą. Im szybciej problem zostanie rozwiązany, tym lepiej. Takie działanie pozwoli:

 • Zwalczyć szczury i pozostałe gryzonie jak najszybciej,
 • Nie dopuścić do zwiększenia się ich liczebności i zdusić problem w zarodku,
 • Zabezpieczyć pomieszczenie na przyszłość.

Wybór sprawdzonej oferty pozwala uzyskać pewność skuteczności działania. Niepoprawnie przeprowadzona deratyzacja będzie jedynie stratą pieniędzy.

Samodzielne usuwanie gryzoni?

Czy deratyzację można przeprowadzić samodzielnie? Zakup trutek na szczury lub specjalnych pułapek nie jest zadaniem zbyt skomplikowanym, jednak po pierwsze należy wiedzieć, co dokładnie kupić, a po drugie – jak tego użyć. Dodatkowo dochodzi umiejętność odpowiedniego rozmieszczenia środków, a także dokładne sprawdzenie pomieszczenia oraz przywrócenie go do stanu całkowitej używalności. 

Tak kompleksowe działanie zapewnić może jedynie doświadczony wykonawca lub firma, specjalizująca się w usuwaniu gryzoni. Naturalnie polecamy w tym zakresie własne usługi, których jakość potwierdzona jest doświadczeniem i dużym gronem zadowolonych Klientów.

Zwalczanie szczurów przed pojawieniem się problemu

Nasza specjalność to deratyzacja, jednak zajmujemy się również zapobieganiem pojawienia się gryzoni w budynkach mieszkalnych, biurowych czy lokalach. Skutecznym rozwiązaniem jest tworzenie zawczasu specjalnych barier, które uniemożliwiają przedostawanie się szczurów na teren danego budynku czy pomieszczenia, nawet jeżeli problem wystąpi w okolicy. Dzięki temu można uniknąć konieczności deratyzacji.

Deratyzacja w Warszawie z Cleanpest

Zapraszamy serdecznie do wyboru naszej oferty deratyzacji domów, biur, lokali, budynków publicznych i przemysłowych w Warszawie. Zwalczanie szczurów oraz innych szkodliwych gryzoni to usługa, którą zajmujemy się od lat. Nasze doświadczenie pozwala na wybór najskuteczniejszego rozwiązania, dopasowanego do danej sytuacji. Stosujemy szereg środków i sposobów radzenia sobie z małymi intruzami. 

W razie jakichkolwiek pytań, wątpliwości lub chęci uzyskania szczegółów dotyczących oferty, zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego. Można skorzystać również z formularza kontaktowego lub stawić się osobiście w naszym biurze.