Większość pracodawców dba o to, by pracownicy mieli zapewnione odpowiednie warunki pracy, bowiem w końcu to od nich zależy efektywność ich pracy. W tym celu inwestują w komfortowe meble itd. Mało kto jednak wie, że czystość i zapach w miejscu pracy również mają ogromny wpływ na kwestie biznesowe. Dlatego warto postarać się, aby w biurze zawsze było czysto oraz pachniało. Dowiedz się więcej!

Czystość w biurze a wpływ na wydajność pracowników

Już na początku warto wspomnieć o badaniu, które zostało przeprowadzone w Stanach Zjednoczonych. Dotyczyło ono związku między czystością biura a wydajnością pracowników. Ponad 90% badanych stwierdziło, że gdy pracują w czystym i pachnącym miejscu pracy, to mają znacznie większą motywację do pracy, co przekłada się na znakomitą wydajność. To najlepszy dowód na to, że każdy pracodawca powinien dbać o to, by w miejscu pracy zawsze błyszczało!

Czystość i zapach w jednym

Nie od dziś wiadomo, że zapachy mają znaczący wpływ na to, jak się czujemy. Dlatego warto dbać o nie zarówno w domu, jak i w firmie. By ładnie pachniało, to w pierwszej kolejności trzeba zadbać o czystość. Posprzątanie biura to jednak niełatwe zadanie, dlatego najlepiej tego typu prace zlecić firmie sprzątającej – nasi pracownicy chętnie się tym zajmą. Firma sprzątająca może zaoferować kompleksowe usługi takie jak mycie okien, czyszczenie podłóg oraz mebli, porządkowanie sprzętu biurowego i wiele innych.

Brudne powietrze w biurze

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że powietrze w pomieszczeniach jest dużo bardziej zanieczyszczone niż te, które jest na zewnątrz. Wynika to z tego, że gromadzi się w nich mnóstwo kurzu oraz inne roztocza i zanieczyszczenia z zewnątrz (kłopotliwe, zwłaszcza gdy rozpoczyna się sezon grzewczy). Całe szczęście jednak poprawa jakości powietrza w biurze nie jest skomplikowane.

Wystarczy, że usuniemy wszelkie zabrudzenia. Trzeba to jednak zrobić bardzo dokładnie, zatem dobrym pomysłem jest powierzenie tego zadania specjalistycznej firmie, która ma w tym wieloletnie doświadczenie! Później natomiast należy dobrze wywietrzyć pomieszczenia biurowe – nawet przez kilkanaście minut. Skutecznymi rozwiązaniami są też nawilżacze powietrze, jak i usługi ozonowania. Warto również ozdobić biuro kwiatami – one przy okazji również pomogą w utrzymaniu czystego powietrza.

Inne korzyści wynikające z czystego biura

Jeśli nadal masz wątpliwości, czy czystość i zapach w miejscu pracy powinno być priorytetową kwestią, to koniecznie poznaj pozostałe zalety czystego biura. Dbając o wspomniane czynniki, chronimy przede wszystkim zdrowie.

Alergeny unoszące się w powietrzu negatywnie wpływają na ludzkie organizmy i są odpowiedzialne za rozmaite dolegliwości bólowe – bóle głowy, gardła, zatkany nos i wiele innych uciążliwych objawów sprawia, że efektywna praca jest wręcz niemożliwa. Biurko to przestrzeń, na której może znajdować się nawet 10 milionów bakterii. To dużo, prawda? Dlatego, jeśli miejsca pracy nie będą regularnie sprzątane, to musimy liczyć się z tym, że pracownicy często będą przebywać na zwolnieniach lekarskich.

Niemniej ważne jest to, że brudne biuro źle wygląda w oczach potencjalnych klientów. Generalnie czystość to pierwsza rzecz, na którą większość z nich zwraca uwagę, dlatego wszyscy pracodawcy, którym zależy na tym, aby ich firma się rozwijała, zdobywała nowych klientów oraz sprawiała dobre pierwsze wrażenie, koniecznie powinni zdecydować się na profesjonalne usługi sprzątające – takie znajdują się w naszej ofercie!